04/11/2018 09:31 [off]
Mysterious, no nie wiem czy tacy zdrowi Grin

Archiwum shoutboksa
Tenkaichi Budoukai

Tenkaichi Budoukai [jap. Tenkaichi Budōkai] - to jeden z najważniejszych turniejów ukazanych w anime Dragon Ball. Zawodnicy z całego świata spotykali się na wielkim turnieju by zdobyć nagrodę i tytuł Najlepszego Zawodnika pod Słońcem. W anime szczegółowo ukazano cztery turnieje: 21-23 i 25 TB. Tenkaichi Budoukai odbywał się cyklicznie, co pięć lat. Z powodu zbyt dużej liczby zgłoszeń po 21. TB czas ten skrócono do trzech lat. Oprócz tytułu mistrza świata, zwycięzca całych zawodów zdobywał też nagrodę pieniężną - różną w zależności od edycji danego turnieju.

Regulamin - eliminacje:

1. Walki eliminacyjne odbywały się w systemie "jeden na jednego".
     2. Każdy, kto wyleci poza matę, krzyknie: "poddaję się" lub zapłacze, automatycznie przegrywa walkę.
     3. Zabicie przeciwnika lub użycie jakiegokolwiek rodzaju broni, dyskwalifikowało tego, który się tego dopuścił.
     4. Walki eliminacyjne trwały 1. minutę, jeśli nie przyniosło to rozstrzygnięcia, o jej wyniku decydowali sędziowie.
     5. Od 24. edycji TB zawodników podzielono na dwie sekcje: juniorzy (do lat 15) i seniorzy.
     6. Od 25. TB w eliminacjach używano specjalnej maszyny punktowej.
     7. Do turnieju finałowego z eliminacji kwalifikowało się 8 zawodników. Od 25. TB pewny udział w turnieju bez eliminacji miał mistrz poprzedniego turnieju, plus 15 zawodników z eliminacji z najlepszym wynikiem.
     8. Czas walki nie był ograniczony; od 25. TB czas walki wynosił 30 minut, jeśli walka nie przyniosła rozstrzygnięcia, o jej wyniku decydowali sędziowie.